wtorek, 31 stycznia 2017

Album dla dziewczynki / Baby Girl album

Zachwycona pięknymi szytymi dziecięcymi albumami postanowiłam zrobić taki jeden. Nie było łatwo ponieważ album powstał od podstaw, włączając szycie a szczerze mówiąc ja i maszyna do szycia nie lubimy się za bardzo. Jak to bywa z rzeczami robionymi po raz pierwszy album pełen jest mankamentów ale następnym razem obiecuję będzie lepiej. Tak, następnym razem bo powstanie ich jeszcze kilka.

After seeing all these beautiful hand-stitched children's albums I decided to make one. It wasn't easy because album was made from scratch, including sewing and to be honest... I and sewing machine don't like each other. As it happens with things made for the first time the album is full of shortcomings but I promise the next one will be much better. 


W albumie znajduje się 6 kart na zdjęcia z pierwszych 12 miesięcy życia + narodziny i urodziny.

Album contains 6 cards for photos from the first 12 months of life + Birth and Birthday. W albumie ukryłam wiele otwierającyh się kart, kieszonek i okienek, żeby zmieścić jak największą ilość zdjęć. 

I hid in the album many of opening cards, pockets and windows to fit as many photos as possible. 
Użyłam / I used

               
Do zobaczenia jutro / See you tomorrowponiedziałek, 30 stycznia 2017

Wspomnienia z jesieni / Autumn memories

Jasne, że teraz jest piękna zima i cudowne zdjęcia zimowe się robi, ale Pinezka ma lekki poślizg i dopiero dorwała się do zdjęć jesiennych. Malutki wyjazd do Biskupina został udokumentowany w malutkim albumiku, zrobionym z... okładek pozostałych po różnych kartach do journalingu (wiecie, te strony tytułowe, które w starszych kolekcjach miały białe tło). U Pinezki nic się nie może zmarnować!

Yes, Pinezka knows we have a beautiful winter, but she has a little delay and she shows an autumn photos. Little travel to Biskupin is framed in a little album made from... the front pages from our journaling cards (You know, the oldies collection has this page blank od the reverse). Pinezka likes to recycle.
Dużo tutaj różnych kolekcji, dużo różnych kart do journalingu, a niektóre dodatki są po prostu wydrukowanymi freebiesami, które można znaleźć w czeluściach internetu.

You can find here a lot of our collection, a lot of journaling cards and some of the papers are freebies, which You can find on net.
piątek, 27 stycznia 2017

Noworoczne postanowienia / New Year's resolutions

Styczeń to idealny miesiąc na postanowienia, określanie celów, marzeń i planów, prawda?! Ja również w tym roku spróbowałam podjąć się pewnego wyzwania. Nie mogłam oczywiście nie przygotować sobie przy okazji notesu z motywujący hasłem! Wykorzystałam jedno z tych, które znajdziecie w zestawie kart 
do journalingu vol. 2. - uwielbiam teksty na nich zawarte!

January is just perfect for new resolutions, making plans and define goals, right? This year I'll also try to take up a challenge and of course I had to prepare a notebook with a motivation slogan! I used one of those which You can find in Set of cards for journaling vol. 2 - I just love all the sentences it contains!

  
Użyłam / I used

http://piatek13.pl/pl/c/2016-Nad-brzegiem-morza/119 http://piatek13.pl/pl/c/NOWOSC-SWIATECZNE-ZYCZENIA/120 http://www.p13.com.pl/2015/10/nowa-kolekcja-kolory-new-paper.html

http://piatek13.pl/pl/p/Zestaw-kart-do-journalingu-Vol.2.%2C-3x4-/85  http://piatek13.pl/pl/p/Zestaw-kart-do-journalingu-vol.3%2C-6x4-/145

Joanna