poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Ręcznie robione karty do PL / Hand made cards for Project Life

Całkiem niedawno zaangażowałam się w Project Life, jestem bardzo początkująca, a już chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na ręcznie robione karty. 

I am absolutely novice in Project Life but I want to share some of my ideas for hand made cards.

Przyznam się, że jeszcze nigdy użyłam kupnych kart, a to dlatego, że nie podobają mi się ich zaokrąglone rogi (no, tak już mam), oraz nigdy nie odpowiadały mi tak w stu procentach kolorystycznie. Ja jestem fanką zdjęć leśnych, krajobrazowych lub makro, do tego bardzo trudno dobrać fajne karty, dlatego zawsze robię je sobie ręcznie. Jest to, jak dla mnie, dużo bardziej kreatywne zajęcie, niż włożenie w koszulkę gotowca.

First I have to admit that I have never used a fabric made cards, because I don't like rounded edges and the colors don't siut to my forest or macro pictures, so I made my own cards. I also think that this is more creative than put a fabric made card to sheet.

Kolekcja Summertime idealnie nadaje się na zrobienie fajnych kart do PL, tylko najlepiej mieć ją całą - zarówno duże papiery, jak i mniejszy bloczek oraz naklejki. Dlaczego? Bo idealnie się uzupełniają kolorystycznie i pod względem wzorów. 

The Summertime collection is ideal to made some PL cards, but it's better to have it all - the big papers, the small set and the stickers. Why? Because it fits together perfectly.


Do tej strony wykorzystałam tylko zdjęcia, mały bloczek papierów P13, naklejki P13 oraz tagi, które wydrukowałam.
Jedna karta to przycięty kawałek małego papieru, z wydrukowanym tagiem, napisem great wyciętym z czarnego papieru i odbitki stempla.

To make this page I use only small my pictures, a set of P13's papers, stickers and some printable tags. 
I made one card only by cutting one sheet of paper. I glue a tag and a sign cut from the black paper and made some stamp.Tę kartę zrobiłam z papieru akwarelowego, na który nakleiłam ciut mniejszy papier w paski, do tego tag wycięty z czarnego papieru z kolekcji Kolory i okrągłą naklejkę z ananasami tak, żeby pasowała do poprzedniej karty.

This card I made from the aquarel paper on which I glue short paper from P13 and a tag cut from Colors collection. Then I glue a sticker with pineapples to make a set with the first card.Tę kartę przeznaczyłam na żurnaling - dodałam kilka żółtych kropek a także napis "Note to self" zrobiony przy pomocy stempla.

This card is a journaling card, so I stamp a sign "Note to self" and glue some yellow enamel dots.


Kolejna karta jest bardzo łatwa do wykonania - wycinamy jednego ananasa z ostatniej strony małego bloczku papierów, do tego napis z arkusza z naklejkami i gotowe.

Next card is very simple to do - You have to cut one of the pineapples from the last page of small set of papers and add a sign from Summertime stickers and that's it.Ostatnia karta będzie na numer tygodnia, który wycinam z czarnego papieru z kolekcji Kolory, do tego okrągły tag oraz okrągła naklejka z ananasem. Całość robię na papierze w żółte, idealnie pasujące do ananasów, kropki, a także obrysowuję czarnym cienkopisem.

The last card is with the number of the week. I cut the number from Colors collection (the black paper), I glue some round tag and a sticker with pineapple. The card is made from paper wit yellow dots. When You use the paper from Summertime collection You have to admit that all suits by the colors. Na niektórych zdjęciach przykleiłam jeszcze kilka tagów i naklejek z kolekcji Summertime.

On some pictures I glue some tags and stickers from Summertime collection.I co myślicie o kartach domowej roboty?

So what do You think about home made cards?1 komentarz:

Każdy komentarz jest dla nas ważny :)